Terapia Uzależnień Warszawa

Mickiewicza 52/3, 01-650 Warszawa

608 – 792 – 445
almalibre@almalibre.pl

facebook | twitter | instagram

Marek Wiernicki

Certyfikowany Instruktor Terapii Uzależnień i trener dramy

od 30 lat pracuję z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych.  Jestem certyfikowanym instruktorem terapii uzależnień i trenerem dramy. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując w ośrodkach opartych
na metodzie społeczności terapeutycznej. W latach 90, z ramienia Stowarzyszenia MONAR, współtworzyłem Ośrodek dla Młodzieży w Budach Zosinych i Oryszewie.
Przez kilka lat współpracowałem ze Stowarzyszeniem ALTERNATIFF w Warszawie (prowadziłem klub dla młodzieży).

marek wiernicki alma libre terapia uzależnień

 

Od 15 lat pracuję w Ośrodku Leczenia Uzależnień w Kazuniu-Bielany prowadzonym przez Warszawskie Towarzystwo Dobroczynności na stanowisku terapeuty.
Pracę w Ośrodku zawsze łączyłem i nadal łączę z pracą indywidualną w poradniach leczenia uzależnień, m.in. Powrót z „U”, Stowarzyszenie „Szansa” w Siedlcach
oraz punktach konsultacyjnych.

W swojej pracy zawodowej zajmowałem się m.in. prowadzeniem warsztatów ogólnorozwojowych, profilaktycznych oraz autorskich programów z zakresu arteterapii. Realizowałem także warsztaty tematyczne z zakresu profilaktyki uzależnień i zachowań prozdrowotnych dla różnych grup zawodowych.

Moje doświadczenia zawodowe koncentrują się wokół szeroko rozumianych trudności związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych (narkotyki, alkohol)
i uzależnieniem od czynności behawioralnych (m.in. hazard, Internet).  
Nie obce są mi też zagadnienia związane ogólną problematyką osób w kryzysie.

Prywatnie jestem miłośnikiem rasy psów Cane Corso. W wolnych chwilach lubię pobrzdąkać na gitarze, harmonijce bluesowej. Z racji sentymentu do mojego pierwszego zawodu (reklama wizualna) interesuje mnie też rysunek i fotografia

W Alma Libre warszawskiej klinice leczenia uzależnień prowadzi sesje indywidualne i grupowe dla osób dorosłych uzależnionych od alkoholu,  substancji psychoaktywnych i uzależnionych behawioralnie, a także dla członków rodziny osoby uzależnionej.